Hunter Sensörler

Açıklama

SOLAR SYNC

Solar Sync ET sensörü, terlemeyi ve buharlaşmayı (ET-Evapotranspirasyon) hesaplayan ve yerel hava koşullarına göre Hunter kontrol ünitelerini günlük olarak ayarlayan gelişmiş bir hava sensörüdür.


RAİN-CLİK

Rain-Clik’in Quick Response™ – Hızlı Tepki™ Özelliği Yağmur Yağmaya Başladığı Anda Sulamayı Durdurur.

Dahili Quick Response – Hızlı Tepki teknolojisi sayesinde Hunter Rain-Clik ve Kablosuz Rain-Clik, yağmur yağmaya başladığı anda kontrol ünitesine kapatma komutu gönderebilir. Rain-Clik bir saçağa, duvar veya çit gibi düz veya dikey herhangi bir yüzeye monte edilebilir. Rain-Clik’i, yağmur oluğunun kenarına kolayca monte etmek için oluk montaj aparatı da vardır.


MİNİ-CLİK

Yağmur sırasında bir peyzaj alanının sulanması, yalnızca bitkilerin ve çimin aşırı sulanmasına değil su israfına da neden olur. Hunter’ın Mini Clik yağmur sensörü, herhangi bir miktar yağmur sırasında veya sonrasında sprinklerin çalışmasını önlemenin en basit, en etkili yolunu sağlar. Tüm otomatik sulama sistemlerine kolayca takılır. Mini-Clik önceden belirlenmiş miktarda yağmur yağdığını algıladığında planlı sulamayı durdurur. Bu otomatik işlem yağmur sırasında peyzaj alanının sulanmamasını sağlar. Yağmur dindiğinde Mini-Clik, kontrol ünitesinin normal sulamaya devam etmesine izin verir. Mini-Clik tüm Hunter kontrol üniteleriyle uyumludur ve takıldığında sistemin yağmur sırasında sulama yapmamasını sağlar.


SOİL-CLİK

Soil-Clik iki bileşenden oluşur: Toprak içerisine yerleştirilen nem algılama sondası ve sonda ile kontrol ünitesi arasındaki iletişimi sağlayan elektronik modül. Sondanın yerleştirilmesi kolaydır – sadece bitki materyali için doğru kök derinliğine gömülür. Kontrol ünitesinden 300 metre uzağa yerleştirilebilir. Tuşlara basarak yapılan istenen nem seviyesi ayarları sayesinde güncel veriler hızlı bir şekilde güncellenir.

Modül AC elektriğe sahip kontrol ünitesine bağlanır ve bir çok üreticinin AC elektrikli kontrol üniteleri ile kullanılabilir. Soil-Clik, yeterli nem algılanınca sulamayı durdurmak üzere programlanabilir.


HC DEBİ ÖLÇER

HC debi ölçeri Hydrawise’ın etkinleştirildiği bir kontrol ünitesine bağlandığında şunları sunar:

  • Debi izleme
  • Anında yüksek ve düşük debi uyarıları
  • Sızıntı algılama
  • Sulama sırasında yaşanan su kesintileri
  • Kullanılan toplam suyun raporlanması
  • Bölgede kullanılan suyun raporlanması

HC debi ölçer artık ilave aralıklar sunar. Metrik aralık, artık 20, 25, 40 ve 50 mm BSP dişlilerini kapsayan dört ölçer ve verileri m3 cinsinden gösteren bir adet ölçer üstünde kadranlı göstergeye sahiptir.


WFS

Hunter’ın Kablosuz Debi Sensörü, geniş  peyzaj alanlarını hasar ve su israfından önleyerek, sulama profesyonellerine sisteme kolay bir şekilde debi izleme yöntemi ekleme imkanı sunuyor. WFS debiyi izler ve kırık bir boru veya sızıntı olması durumunda, kontrol ünitesini anında uyararak sistemin kapanmasını sağlar. WFS, Hunter’ın ACC ve I-Core kontrol üniteleri ile uyumludur, mevcut Flow-Sync® ile değiştirilebilir veya sistem iyileştirilmesine gidilebilir. Dayanıklı su geçirmez tasarımı, WFS’nin, en zorlu çevrelerde bile peyzajınızı koruması için hazır olduğunu gösterir.  WFS peyzajınızı beklenmedik hasardan ve su israfından koruması için uygun maliyetli, ve kurulumu kolay bir çözümdür.


FLOW-SYNC

Flow-Sync gerçek debi koşullarını ölçmek ve uygun reaksiyonu vermek için basit ve ekonomik bir çözümdür. Kanıtlanmış su tasarrufu sağlayan HFS, ACC ve I-Core kontrol ünitelerine bağlanarak gerçek debiyi ölçer ve sulama sırasında yüksek ve düşük debi koşullarına otomatik tepki verilmesini sağlar. HFS, 4″ ebada kadar olan borularla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bir ana vanayla birlikte monte edildiğinde HFS, hatda patlama nedeniyle su kaybını önlemede temel kaynak olabilir.


FLOW-CLİK

Boru patlamaları veya bozuk bir sprinkler farkedilmediğinde önemli zarara neden olabilir. Bitkiler ve yer örtücüler su altında kalabilir, eğimli yerler erozyona uğrayabilir ve tonlarca su israf olabilir. Hunter, delinme durumunda bu zararları önlemek için Flow-Clik akış sensörünü geliştirdi. Flow-Clik belirli bir debi düzeyine programlanabilir. Programlanan sınırdan daha yüksek bir debi hızı algıladığında sulamayı durdurur. Bu nedenle yüksek miktarda harici kaçak durumunda su kaybı ve sistemde oluşacak hasar büyük ölçüde azaltılır.


WİND-CLİK

Herhangi bir sprink performans tablosuna baktığınızda verilerin rüzgarsız koşullarda yapılan testlerden toplandığını görürsünüz. Ancak gerçek dünyada hava her gün durgun değildir. Çoğu sprink bazı esinti türlerinde en yüksek verimliliğe yakın çalışmaya devam edebilse de hava hareketi güçlenmeye başladığında su dağılımı bir sorun haline gelebilir. Rüzgarın savurduğu sprink suları kaldırımları veya yolları ıslattığında, bu hukuki bir sorun haline de gelebilir. Hunter Wind-Clik sert rüzgar koşullarında sulamayı kapatarak su tasarrufu sağlar ve sistemin verimliliğini artırır. Koşullar iyileştiğinde Wind-Clik, sistemi sıfırlar ve sulamayı sürdürür.


FREEZE-CLİK

Don sırasında yanlışlıkla sulama yapılması, peyzaj alanında meydana gelebilecek en kötü şeylerden biridir. Sıcaklık değişimlerinin öngörülemediği bazı yerlerde don sırasında sulama yapılması, yalnızca peyzaj alanı ömrü için değil, yakından yürüyenler veya araçla geçenler için de tehlikelidir. Bir sisteme Hunter Freeze-Clik sensörü takıldığında, bu tehlikelerle ilgili endişeler geçmişte kalır. Donma sıcaklıkları algılandığında Freeze-Clik, sulama sistemini otomatik olarak kapatır. Sıcaklık sulama için uygun bir düzeye döndüğünde Freeze-Clik, planlanmış programın çalışmasına izin verir. Montajı ve kullanımı kolay Freeze-Clik, her türlü hava koşulunda etkili bir sulama sağlamak için diğer hava sensörleriyle birlikte kullanılabilir.


MİNİ HAVA İSTASYONU

Etkili sulama sağlayabilmek değişken hava koşullarına hazırlıklı olmak demektir. Hunter Mini Hava İstasyonu, Hunter’ın üç farklı sensör aparatını kullanışlı bir ünitede birleştirerek sistem operatörlerinin mümkün olabildiğince hazır olmasına yardım eder. Mini-Clik yağmur sensörü, fırtına durumunda sulamayı kapatır ve yağan yağmur miktarında devam edecek kadar kapalı tutar. Freeze-Clik, dış sıcaklıkların donma noktasına yaklaştığında su akışını otomatik olarak durdurarak sistemin zarar görmesini engeller. Wind-Clik, sert rüzgar estiği zamanlarda sistemleri kapatır ve koşullar uygun olduğunda sistemi otomatik olarak başlatır. Konrol ünitesine iki kablo bağlanan Mini Hava İstasyonu’nun kurulumu kolaydır ve büyük hava değişiklikleri sırasında dahi etkili sulama sağlamak için çalışmaya hazırdır.


ET SİSTEM

Son derece gelişmiş teknoloji kullanan Hunter ET Sistemi, önemli iklim koşullarını ölçerek yerel terleme ve buharlaşma (Evapotranspirasyon) faktörlerini hesaplar. ET, buharlaşma ile toprak yüzeyinden kaybedilen suyun ve terleme ile bitkilerin kaybettiği nemin bir ölçümüdür. ET Sistemi yalnızca bitki ve toprak için gerçekte gereken suyu takviye etmek için sulama planlarını hesaplamak amacıyla kullanılır. Aşırı koşullar bitkileri tehdit ettiğinde, Hunter WiltGard™ teknolojisi devreye girerek koruyucu sulamayı başlatabilir. Sonuçta ciddi ölçüde su tasarrufu, daha sağlıklı kök bölgeleri ve daha uzun bitki ömrü elde edilir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Hunter Sensörler” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.